Úhradová vyhláška na rok 2023.

V Praze dne 2. 1. 2023

Vážená paní doktorko,
Vážený pane doktore,

píšeme Vám, protože předpokládáme, že jste – stejně jako my – nespokojeni se současnou podobou úhradové vyhlášky na rok 2023, v níž je nám přisouzeno jen 8% navýšení úhrad proti roku 2022, ačkoli jen inflace v roce 2022 byla skoro 17%.
Snad Vás potěšíme tím, že se nám již podařilo získat příslib MZ, podle něhož vydá pro rok 2023 kompenzační vyhlášku, jejímž účelem bude právě kompenzovat rozdíl našich úhrad vůči vývoji nákladů námi poskytované péče, nedojde-li ke zlepšení obecné ekonomické situace.
Takový záměr, samozřejmě, vítáme, nicméně jsme si vědomi, že o jeho realizaci bude třeba ještě hodně bojovat. Ostatně stejně jako bylo nutné intenzivně jednat o alespoň těch 8 %. Bez naší aktivní účasti by totiž všechny segmenty péče měly v roce 2023 navýšení jen 4 %.
Nechceme se ale spoléhat jen na to, proto jsme letos pro naše členy vypracovali celkem tři návody, které průběžně aktualizujeme, jejichž cílem je pomoci jim ohlídat si svou finanční kondici.
Jde o

    1. „Co dělat s úhradovými dodatky…“– podrobný rozbor úhradové vyhlášky a dohodnutých dodatků jednotlivých zdravotních pojišťoven včetně doporučení, jak vůči nim optimálně postupovat.
    2. „Osm kroků proti finančním problémům“ – 8 konkrétních cest, co, kdy a jak v rámci systému zdravotního pojištění přesně sledovat a čemu se v úhradách věnovat.
    3. „Možné cesty k platbám v ambulancích AS…“ – soupis možností práce a výdělku mimo systém zdravotního pojištění bez rizika ztráty registrace či smlouvy se zdravotními pojišťovnami.

Zajímá Vás obsah těch článků?
Také chcete v dobré finanční kondici přežít rok 2023 a nejste si jisti, jak to udělat?
Stojíte o kompenzační vyhlášku, resp. o opravdu silné zastoupení v dohodovacích řízeních?
Staňte se našimi členy a dejte nám plnou moc pro dohodovací řízení.
Jsme Sdružení ambulantních specialistů (SAS), přičemž svým členům nabízíme, samozřejmě, podstatně víc informací a služeb, než je uvedeno výše, což Vám jistě každý z nich potvrdí.
Naším nejvyšším cílem je pomoc našim členům k nejlepším možným podmínkám pro jejich práci, přičemž svou činností nikdy nepoškozujeme jiné skupiny lékařů či zdravotníků.
Nikdy jsme se nemuseli a nikdy se nebudeme muset chlubit „cizím peřím“.
     Máme, samozřejmě, transparentní systém fungování i volební systém.
     Věříme, že jsme Vás zaujali, proto v příloze tohoto dopisu posíláme přihlášku i plnou moc pro dohodovací řízení k úhradám.
     Pokud Vás neláká být čehokoliv členem, nehledáte příliš informace, dejte nám – nebo aktualizujte, aby byla s co nejnovějším datem podpisu – jen plnou moc pro dohodovací řízení. Abychom i pro Vás mohli vyjednat ty nejlepší možné podmínky pro Vaši práci a odměnu za ni.

Sdružení ambulantních specialistů ČR,
                                                                         E.mail: sasp@sasp.cz, Web: www.sasp.cz

Přílohy: SAS – PLNÁ MOC, SAS – PŘIHLÁŠKA